Program zajęć w przedszkolu

Program zajęć w Przedszkolu  

Nazwa zajęć:

Osoba Prowadząca:

Opis zajęć:


1. KATECHEZA


s. Anna Galewska


Nauczanie zasad religii chrześcijańskiej – słowem, zabawą, pieśnią i opowiadaniem.


2.JĘZYK ANGIELSKI


p. Agata
Kowejsza-Pasterkiewicz


Nauka podstawowych wyrażeń i zwrotów – piosenką, rysunkiem, zabawą.


3. ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE


p. Robert GawędzkiNauka poruszania się w rytm utworów muzycznych, gry                   i zabawy ruchowe.


4. SCHOLA
 
PEREŁKI
ŚW. WINCENTEGO A PAULO         


s. Katarzyna Lejzorowicz,
p. Ewa Stasiełuk


Nauka pieśni i piosenek religijnych i dziecięcych - animacja Mszy świętych, udział w konkursach piosenki liturgicznej, autorskich i organizowanych przez miasto Białystok.

        
5. TAŃCE              


Państwo Amanda i Robert Gawędzcy


Zajęcia obejmują ćwiczenia rytmiczne oraz koordynacyjno - ruchowe, zabawy muzyczno -taneczne, naukę kroków tanecznych do ulubionych dziecięcych przebojów muzycznych. W czasie nauki określonych elementów tanecznych dzieci poznają również słowa piosenek, chętnie śpiewanych w czasie zajęć tanecznych.


6. GIMNASTYKA W SZKOLE      


Nauczyciel W-F ZSK


Raz w miesiącu grupy 5-latków oraz co drugi tydzień zamiennie grupy 6-latków

ZAJĘCIA DODATKOWE PŁATNE


1. LOGOPEDA


P. Bożena Jabłońska.


Na początku roku szkolnego wszystkie dzieci 5 i 6 letnie spotykają się z dyplomowanym logopedą. Spotkania te mają na celu zdiagnozowanie wszelakich  wad i opóźnień w rozwoju mowy naszych przedszkolaków. Dzieci potrzebujące specjalistycznego wsparcia mają możliwość uczęszczania na zajęcia logopedyczne,  które prowadzone są w czasie pobytu dziecka w przedszkolu.
     Zajęcia polegają na ćwiczeniach usprawniających prace warg, języczka, podniebienia miękkiego, oddechu – wypracowanie poprawnej artykulacji wadliwie realizowanych lub brakujących głosek oraz ćwiczeniach utrwalających i automatyzujących  ich wymowę.


2. ZAJĘCIA SZACHOWE                       


p. Jarosław Galej


Zajęcia szachowe prowadzone będą przez certyfikowanego przez Polski Związek Szachowy instruktora sportu. Specjalizuje się w pracy                            z najmłodszymi dziećmi w wieku (4-7 lat). Nauczył grać w szachy setki maluchów w białostockich szkołach i przedszkolach. Wielu z nich kontynuuje swoje prawdziwe już kariery sportowe. Do największych osiągnięć wychowanków pana Galeja należą: złoty medal Mistrzostw Polski do lat 6 Julii Dallemury (2014) i srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 6 Zosi Kicińskiej (2016). Wielu jego podopiecznych to wielokrotni Mistrzowie Miasta i Województwa do lat 6, 7 i 8. Jest pomysłodawcą                        i prezesem Stowarzyszenia „Szkółka Szachowa” w Białymstoku. To najbardziej utytułowany i prężny ośrodek szachowy dla dzieci w naszym województwie
www.szkolkaszachowa.org; Instruktor współpracuje też jako trener z MUKS Stoczek 45 Białystok, drugim pod względem osiągniętych wyników klubem szachowym w Polsce.


3. KLUB TAŃCA


Studio Tańca
„Good Step”


Nauka kroków różnych tańców towarzyskich.